Otse põhisisu juurde

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!


18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi!
Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :)
Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtlitele. Lapsevanemate ja töötajate abiga jõudsid kohale kaubaalused ja kaablirullid, kraanikausid. Tööriistu läks mudaköögi rajamisel tarvis igasuguseid – kasutati käsi-, tikk- ja ketassaagi, lihvimismasinat, akutrelli, tange, haamrit jm vajalikku. Kuigi vahel oli mudaköögi-naiskonnal mõne tehnilise lahenduse osas küsimusi, leiti siiski üheskoos kõigele töö käigus vastused.
Tore oli näha, et tegevus pakkus huvi ka teistele kolleegidele. Naiskonda kostitati mitte ainult heade sõnadega, vaid ka Pokude ja Mõmmide rühma poolt valmistatud pirukate ja kookidega. On väga tore näha, kuidas toredad ideed viiakse ühiselt ellu ja et meie lasteaias on nii vahvaid ja innustunud inimesi, kes soovivad lastele parimat!
20. mai õhtuks on mudaköögis kardinad ees ja juba esimesed söögidki valmis vaaritatud. Privaatsust pakub pilliroomatt mudaköögi taga ja külgedel. Juurde on toodud inventari pottide-plekk-kausside jm vajaliku näol. Mudaköögi peategelased - lapsed - olid elevil kõike katsetama ja uurima. Eriti populaarseks kujunesid laste hulgas riiulipeenrates kasvavad murulaugud. Neid joostakse sööma ka teisest õuenurgast! See tähendab, et tuleb luua ka väike sibulapeenar... :)
Juba õige pea algab ka teise mudaköögi ehitus!


Kuidas kõik algas?
Saak Jäätmejaamast (15.05.20):
Töö algab! (18.05.20)
Väike puhkepaus ja pirukaamps annab meie vaprale ja loovale naiskonnale mudaköögi ehituseks jõudu juurde :)
20.05.20 lähikaadrid:
Võib vaid aimata, mis oli esimesel päeval menüüs... :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.