Otse põhisisu juurde

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!


18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi!
Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :)
Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtlitele. Lapsevanemate ja töötajate abiga jõudsid kohale kaubaalused ja kaablirullid, kraanikausid. Tööriistu läks mudaköögi rajamisel tarvis igasuguseid – kasutati käsi-, tikk- ja ketassaagi, lihvimismasinat, akutrelli, tange, haamrit jm vajalikku. Kuigi vahel oli mudaköögi-naiskonnal mõne tehnilise lahenduse osas küsimusi, leiti siiski üheskoos kõigele töö käigus vastused.
Tore oli näha, et tegevus pakkus huvi ka teistele kolleegidele. Naiskonda kostitati mitte ainult heade sõnadega, vaid ka Pokude ja Mõmmide rühma poolt valmistatud pirukate ja kookidega. On väga tore näha, kuidas toredad ideed viiakse ühiselt ellu ja et meie lasteaias on nii vahvaid ja innustunud inimesi, kes soovivad lastele parimat!
20. mai õhtuks on mudaköögis kardinad ees ja juba esimesed söögidki valmis vaaritatud. Privaatsust pakub pilliroomatt mudaköögi taga ja külgedel. Juurde on toodud inventari pottide-plekk-kausside jm vajaliku näol. Mudaköögi peategelased - lapsed - olid elevil kõike katsetama ja uurima. Eriti populaarseks kujunesid laste hulgas riiulipeenrates kasvavad murulaugud. Neid joostakse sööma ka teisest õuenurgast! See tähendab, et tuleb luua ka väike sibulapeenar... :)
Juba õige pea algab ka teise mudaköögi ehitus!


Kuidas kõik algas?
Saak Jäätmejaamast (15.05.20):
Töö algab! (18.05.20)
Väike puhkepaus ja pirukaamps annab meie vaprale ja loovale naiskonnale mudaköögi ehituseks jõudu juurde :)
20.05.20 lähikaadrid:
Võib vaid aimata, mis oli esimesel päeval menüüs... :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)