Otse põhisisu juurde

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

 

Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid.


Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad kaardid eakaid väga. Lisaks luges Muumi rühma Armin eakate kodu juhatajale tema palvel ka julgelt jõululuuletuse. Eakate kodu tegi ka Muumidele kingituse - kingiti suur karp piparkooke ja kommipakk!
Ka Päikesejänkude rühma õpetajad märkasid Facebookis üleskutset meisterdada vanadekodude elanikele jõulukaarte.

Õpetajad otsustasid, et võtavad oma rühmaga üleskutsest osa. Kaartide valmistamisel paluti laste abi. Vesteldi lastega hooldekodu teemal - mis koht see on, räägiti vanainimestest, nende meeles hoidmisest ja kinkimise-andmise rõõmust.  Päikesejänku rühma lapsed meisterdasid Kehtna valla hooldekodu seenioritele ja hooldajatele üle 30 jõulukaardi.

Koos lastega sai reedel 11.12.20 kaardid hooldekodu poole teele pandud! Päikesejänkud loodavad, et nad said sellega paljudele jõulurõõmu valmistada.

Olgu vaikne jõulurahu teie toas ja õue peal!
Tulgu aastakuhu mahub tervist, rõõmu, kõike head!


Krõlli rühma õpetajad märkasid novembrikuus Facebookis huvitavat üleskutset - "Jõulukaardid hooldekodudele 2020". Ka Krõllid otsustasid anda oma panuse 20 kaardiga. Lapsed lõid kenasti kaasa ning detsembrikuu keskel saadeti pühadesoovidega teele 24 kaarti!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.