Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli projektikoosoleku protokoll nr 3


RAKVERE KUNGLA LASTEAED

ROHELISE KOOLI TÖÖRÜHMA PROTOKOLL


Rakvere                                                                                                           16.10.2019 nr 3


Algus kell 13.15, lõpp kell 14.30

Juhatas: Liidia Bobkova
Protokollis: Marika Kundla
Võtsid osa: Terje Makarova, Helena Lust, Marika Kundla, Airi Tõnn, Maili Metsalu, Liidia Bobkova, Kai Pikhof, Helen Blankin, Alla Puhilas, Anita Aas, Svetlana Prohorova.
Puudus: Mirje Kasesalu (lapsevanemate esindaja)

Päevakord:
1. Ülevaade keskkonnaülevaate ankeetidest.
2. Ülevaade edasistest tegevustest: tegevuskava koostamine.
3. Jooksvad küsimused.
4. Uue koosoleku aja kokkuleppimine.

Vastavalt päevakorrapunkti numbrile:
1. Kuulati: Õppealajuhataja andis teada, et keskkonnaülevaate ankeedid personalile, lastevanematele on valmis. 

Kommentaarid ja küsimused: 
Alla Puhilas andis teada, et ka laste küsimused on valmis.
Marika Kundla andis teada, et teeb kokkuvõtte laste küsimustest sama päeva õhtuks.
Õppealajuhataja uuris, kui kaua võiks anda aega keskkonnaülevaate ankeetidele vastamiseks. 
Direktor: Üks nädal. Lastevanematele edastavad ankeedid rühmaõpetajad. Neljapäeval (24.10.19) saata meeldetuletus nii personalile kui lastevanematele. 
Airi Tõnn uuris, kas ühelt IP-aadressilt saab vastata ka mitu inimest.
Anita Aas kinnitas, et saab.
Airi Tõnn tuletas meelde, et lastel on vastamiseks vaja rohkem aega kui nädal, näiteks üks kuu.
Alla Puhilas tegi ettepaneku, et iga rühma õpetaja teeb oma rühma kokkuvõtte ise.

Otsustati:
1.1. Õppealajuhataja teavitab õpetajaid infotunnis laste ankeetide täitmisest – valikus on variandid: vastata veebis (kokkuvõte tuleb automaatselt) või paberil (kokkuvõte koostab õpetaja omal valikul, nt Exceli tabelis).
1.2. Laste ankeete koos rühma kokkuvõtetega ootame 22. novembriks.
1.3. Kui laste ankeetide tulemused on käes, teevad Airi, Alla ja Marika laste intervjuudest kokkuvõtte Rohelise Kooli töörühmale novembri lõpuks 2019. Kokkuvõtet jagatakse Rohelise Kooli töörühma meililistis.

Vastavalt päevakorrapunkti numbrile:

2. Kuulati: Õppealajuhataja andis lühikese ülevaade edasistest tegevustest – tuleb koostada tegevuskava.

Kommentaarid ja küsimused:
Direktor andis teada, et kuna Rohelise Kooli tegevuskava on ka lasteaia arengukava üks osa, see tuleb lisada õppekava juurde ja kinnitada linnavalitsuses. 
Marika Kundla andis teada, et tegevuskavva peaksid minema ka need tegevused, millega tegelema juba praegu (jäätmete sorteerimine (biojäätmed), komposteerimine). 

Otsustati:
2.1. Kui keskkonnaülevaatuse tulemused on teada, tuleb igal Rohelise Kooli töögrupi liikmel jaanuariks välja mõelda, milline võiks olla tegevuskava valitud kolmele aasta põhiteemale.

Vastavalt päevakorrapunkti numbrile:
3. Jooksvad küsimused.

Kommentaarid ja ettepanekud:
Marika Kundla mainis, et olemasolevad peenrakastid on rühmade jaoks liiga väikesed ning asuvad liiga lähestikku – lapsed ei saa koos töötada ja õppida, kuna nad ei näe.
Airi Tõnn pakkus, et kevadel võiks teha talgud, et ehitada rühmadele suuremad taimekastid.
Anita Aas pakkus, et praegused peenrakastid võiksid jääda maitsetaimede või lillede jaoks.
Marika Kundla uuris, mida on tehtud varem globaalse kodakondsuse teema raames.
Direktor teavitas, et emakeelepäeva raames on toimunud näiteks emakeelsete luuletuste lugemine ja seda võiks ka sel õppeaastal teha. 
Marika Kundla uuris, millised võimalused on projektirahade abil rühmadega käia erinevates looduskeskustes, matkaradadel (Oandu) jm.
Direktor teavitas, et selleks tuleb jälgida KIK-i avatud projekte ja seda lasteaias ka tehakse.
Marika Kundla andis ülevaate, et Kaarli talus Väike-Maarja lähedal saab ka osaleda erinevates õppeprogrammides (nt leivanädala raames).
Majandusjuhataja Svetlana Prohorova uuris, millise kompostri võiks lasteaiale osta. Svetlana näitas pilti 300liitrist kompostrit, mille saaks lasteaiale kohe osta.

Otsustati:
3.1. Svetlana Prohorova ostab lasteaiale kompostri.

Vastavalt päevakorrapunkti numbrile:
4. Uue koosoleku aja kokkuleppimine.

Õppealajuhataja andis teada, et on vaja kokku leppida uus koosoleku aeg.

Otsustati:
4.1.Töögrupi järgmine koosolek toimub 14. jaanuaril 2020 kell 13.15.



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.