Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli kolmas võrgustikuseminar Rakvere Eragümnaasiumis

5. märtsil toimus Rakvere Eragümnaasiumis selle õppeaasta kolmas Rohelise Kooli võrgustikuseminar. Ressursisäästust ja keskkonnahoiust haridusasutustes Tartu Loodusmaja näitel kõnelesid Maris Mägi ja Eeva Kirsipuu-Vadi.
Oli informatiivne ja tore seminar, mis andis mõtteainet ja samuti mitu uut ideed, kuidas oma majas edasi tegutseda.

Paar infokildu seminarilt:
  • Kui rühma tuulutada, siis korraga ja efektiivselt, mitte terve päev praokil aknaga. Miks? Kiire ja korraliku tuulutamisega ei jõua seinad ja mööbel maha jahtuda, mis tähendab, et nende ülessoojendamiseks ei kulu lisaenegriat.
  • Veetarbimise puhul tasub arvesse võtta ka kaudset veetarbimist. Kui üks vannitäis vett kulutab ca 95 liitrit vett, siis ühe puuvillase T-särgi tootamiseks kulub ca 10 000 liitrit vett.
  • Arvesta oste tehes alati toote terviklikku elutsüklit ehk toote eluringi “hällist hauani”.
Seminari lõpetas põnev ühine ajuragistamine - kuidas leida kolmekohaline kood, mis avaks puidust laeka, mille sees ootas järgmine lukustatud laegas, mille sees oli omakorda ootel järgmine ja veel järgmine... Koostöö viis võidule ja viimase laeka sisu jätame saladuseks :) 

Aitäh koolitajatele hea seminari eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.