Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli kolmas võrgustikuseminar Rakvere Eragümnaasiumis

5. märtsil toimus Rakvere Eragümnaasiumis selle õppeaasta kolmas Rohelise Kooli võrgustikuseminar. Ressursisäästust ja keskkonnahoiust haridusasutustes Tartu Loodusmaja näitel kõnelesid Maris Mägi ja Eeva Kirsipuu-Vadi.
Oli informatiivne ja tore seminar, mis andis mõtteainet ja samuti mitu uut ideed, kuidas oma majas edasi tegutseda.

Paar infokildu seminarilt:
  • Kui rühma tuulutada, siis korraga ja efektiivselt, mitte terve päev praokil aknaga. Miks? Kiire ja korraliku tuulutamisega ei jõua seinad ja mööbel maha jahtuda, mis tähendab, et nende ülessoojendamiseks ei kulu lisaenegriat.
  • Veetarbimise puhul tasub arvesse võtta ka kaudset veetarbimist. Kui üks vannitäis vett kulutab ca 95 liitrit vett, siis ühe puuvillase T-särgi tootamiseks kulub ca 10 000 liitrit vett.
  • Arvesta oste tehes alati toote terviklikku elutsüklit ehk toote eluringi “hällist hauani”.
Seminari lõpetas põnev ühine ajuragistamine - kuidas leida kolmekohaline kood, mis avaks puidust laeka, mille sees ootas järgmine lukustatud laegas, mille sees oli omakorda ootel järgmine ja veel järgmine... Koostöö viis võidule ja viimase laeka sisu jätame saladuseks :) 

Aitäh koolitajatele hea seminari eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)