Otse põhisisu juurde

Lasteaia teine mudaköök samuti valmis!


Täna valmis meie usinate ja loovate õpetajate Airi, Anita, Birgiti ja Kai käe all lasteaia teine mudaköök! Õpetajad teevad juba nalja, et nad peaksid moodustama mudaköökide valmistamise brigaadi, kuna teine mudaköök valmis kiiremini kui esimene ja töövõtted on juba kõigil käpas :)

Kuna lapsi on lasteaias palju, olid õpetajad veendunud, et ühest mudaköögist terve lasteaia peale ei piisa. Neil oli õigus – mõlemas köögis toimetavad päris pottide ja pannidega pidevalt huvilised – käib keetmine, küpsetamine ja ka... herneste külvamine.

Teist mudakööki iseloomustab nii vahva kapp, kuhu võib soovi korral (ja seda soovi on paljudel!) sisse pugeda, väike terrass kohviku tarvis ja isegi mõnus lebola puu all. Kapp on ise tegelikult üks vana vahva jahukirst, muud asjad pärinevad taas kord lapsevanematelt ja lasteaia töötajatelt ja nende sõpradelt-tuttavatelt. Lähiajal peaks lisanduma võimalus õues mudaköögi juures ka lauamänge mängida. Nagu esimeseski mudaköögis, on ka teises koht maitsetaimede kasvatamiseks – praegu ootavad oma tärkamisaega sibulad.

Kes oleks osanud arvata, et Rohelise Kooli koosolekul välja käidud lause – võiksime teha ka lasteaeda mudaköögi – ongi realiseerunud ja veel kahel nii vahval kujul! Oleme tulemusega väga rahul!
Head mängimist lastele! Ja muidugi – kes mängib, see ka koristab... :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)