Otse põhisisu juurde

Rakvere Kungla lasteaed teenis välja ökomärgise Roheline lipp!Eelmise aasta sügisel liitus Rakvere Kungla lasteaed Rohelise Kooli programmiga. Kuigi lasteaed on ammu korraldanud keskkonnateemalisi tegevusi, tehakse seda nüüd süsteemselt ja järjepidevalt. Kevadel otsustati esitada taotluse Rohelise lipu saamiseks. Suur oli ja on me rõõm, et lasteaia keskkonnaalast tööd peeti Rohelise lipu vääriliseks!
Lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmed vaatasid Rohelise Kooli virtuaalset tunnustusüritust Tartu Lotte lasteaiast lasteaia puhketoas üheskoos. Tunnustusürituse juhatas sisse Rohelise Kooli patroon president Kersti Kaljulaid, kes rõhutas oma kõnes, et Rohelise Kooli liikumine hoiab noored ühes rohelises inforuumis mitte ainult Eestis, vaid igal pool maailmas. Presidendi sõnul saavad lapsed anda oma panuse keskkonnakaitsesse ja nii on ühiskonnas aina rohkem keskkonnateadlikult mõtlevaid inimesi.
Videosilla teel tehti otselülitused Rohelise lipu välja teeninud õppeasutustesse - loeti ette iga asutuse selle õppeaasta keskkonnaalased saavutused ning ka meie Rohelise Kooli töögrupi liikmed said rõõmsalt kõigile lehvitada :) 
Nii saimegi virtuaalselt kätte oma ökomärgise - Rohelise lipu! (Tegelikult saabus see lasteaeda küll veidi varem erikorrale omaselt posti teel.)
Suur tänu lasteaia Rohelise Kooli töörühmale ja kogu lasteaia kollektiivile ühistesse eesmärkidesse panustamise eest!
Meie ja Eralasteaed Kauri keskkonnaalase tegevuse üle tundis rõõmu ka Rakvere linn! Loe siit.

Palju õnne meile kõigile!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)