Otse põhisisu juurde

Erinevate rahvuste nädal Mesimummu rühmas


Mesimummude rühmas toimus 12.-16. oktoobril erinevate rahvuste nädal. Kajastati viite erinevat rahvust.

Ukraina päeva puhul käis lastele oma sünnikohast rääkimas Amelia ema Oksana. Ta näitas rahvuslikke esemeid, tutvustas rahvussümboleid, mängis mänge. Päev möödus veel multika vaatamisega, rahvustoidu maitsmisega, milleks olid vareenikud ja soolapekk küüslauguga.

Gregori ema Dione sünnimaa on Eesti ja isa kodumaa Hispaania. Lapsed said teada nende riikide rahvuslinnud ja -loomad. Lapsed värvisid Hispaania lippu, proovisid selga rahvariideid, õppisid selgeks viis hispaaniakeelset sõna. Maitsti ka Hispaania rahvusrooga, mille isa oli valmistanud.

Arine ema Natali tutvustas kahte erinevat riiki. Tema abikaasa juured on Armeenias ja tema enda omad Venemaal. Vaadati ja võrreldi riike, lippe, vappe omavahel. Prooviti hääldada Armeenias lastele enimpandavaid nimesid. Lapsed said katsuda ja uudistada armeenia rahvariides nukke. Käest kätte anti suurt vilepilli, mis valmistatud aprikoosipuust. Mängiti plaksumängu, maitsti lavaši ja imeõhukesi pannkooke kondenspiimaga.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)