Otse põhisisu juurde

Kus on mu riided tehtud?

 

Lepatriinu rühma lapsed uurisid õmblemise projekti raames ka seda, kus on me riided tehtud. Lapsed valisid oma kapist ühe riideeseme ning uurisid koos õpetajaga, kus see valmistatud on. 

Lapsed joonistasid paberile rõiva pildi ning uurisid maailmakaardilt, kus see riik asub, kus rõivas toodetud on. Lapsed tutvusid maailmajagudega nagu Euroopa ja Aasia ning tuli tõdeda, et enamik meie riideid on valmistatud väga-väga kaugel Aasia riikides. Kõige enam rõivaid oli valmistatud Hiinas ja Bangladeshis, Eestist kõige kaugemal aga oli toodetud ühe tüdruku kampsun - Kambodžas. Lapsed uurisid ka, millised näevad välja nende riikide lipud, ning joonistasid need oma rõivaeseme juurde.

Õnneks oli lastel ka rõivaid, mis on toodetud Eestis - nendeks olid põhiliselt Eesti tootja Bredeni mütsid-sallid.

Üheskoos õpetajatega vaadati ka videosid Hiina õmblusvabrikutest ning tõdeti, et nendes vabrikutes pole sugugi kerge töötada. Lisaks tuli välja, et paljud inimesed, kes väga kaugel meile riideid õmbevad, ei saa korralikku palka, neile ei võimaldata puhkust, et oma lastega koos olla ning et vahel õmblevad meie riideid ka teiste riikide lapsed, kuigi nii see kindlasti ei peaks ega tohiks olla.

Tuli tõdeda, et kuna lapsed omale ise riided ei osta, ei saa nad ka otsustada, millist firmat eelistada, kuid lapsed olid nõus sellega, et uusi riideid ei peaks küll nii palju ostma!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.