Otse põhisisu juurde

Kus on mu riided tehtud?

 

Lepatriinu rühma lapsed uurisid õmblemise projekti raames ka seda, kus on me riided tehtud. Lapsed valisid oma kapist ühe riideeseme ning uurisid koos õpetajaga, kus see valmistatud on. 

Lapsed joonistasid paberile rõiva pildi ning uurisid maailmakaardilt, kus see riik asub, kus rõivas toodetud on. Lapsed tutvusid maailmajagudega nagu Euroopa ja Aasia ning tuli tõdeda, et enamik meie riideid on valmistatud väga-väga kaugel Aasia riikides. Kõige enam rõivaid oli valmistatud Hiinas ja Bangladeshis, Eestist kõige kaugemal aga oli toodetud ühe tüdruku kampsun - Kambodžas. Lapsed uurisid ka, millised näevad välja nende riikide lipud, ning joonistasid need oma rõivaeseme juurde.

Õnneks oli lastel ka rõivaid, mis on toodetud Eestis - nendeks olid põhiliselt Eesti tootja Bredeni mütsid-sallid.

Üheskoos õpetajatega vaadati ka videosid Hiina õmblusvabrikutest ning tõdeti, et nendes vabrikutes pole sugugi kerge töötada. Lisaks tuli välja, et paljud inimesed, kes väga kaugel meile riideid õmbevad, ei saa korralikku palka, neile ei võimaldata puhkust, et oma lastega koos olla ning et vahel õmblevad meie riideid ka teiste riikide lapsed, kuigi nii see kindlasti ei peaks ega tohiks olla.

Tuli tõdeda, et kuna lapsed omale ise riided ei osta, ei saa nad ka otsustada, millist firmat eelistada, kuid lapsed olid nõus sellega, et uusi riideid ei peaks küll nii palju ostma!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)