Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli töögrupi koosoleku protokoll nr 5

 

ROHELISE KOOLI TÖÖRÜHMA PROTOKOLL

 

 

Rakvere

9.02.2021 nr 5

 

Koosoleku algus kell 13.40, lõpp kell 14.40

Juhatas: Liidia Bobkova

Protokollis: Maili Metsalu

Võtsid osa: 10 liiget, puudus Triin Reineberg (lastevanemate esindaja).

 

Päevakord:

1. Tegevuskava analüüs

 

Kommentaarid, küsimused ja ettepanekud:

Svetlana Prohhorova tegi ettepaneku teavitusplakatid lapsevanematele panna õue aia külge. Marika Kundla palus laste poolt tehtud teemakohaseid pilte lisada ka koridoride treppide seinte kohale. Airi Tõnn ütles, et nendel on rühmas vee teema praegu käsil ja ta saab seda teha.

Airi tegi veel ettepaneku teha igal aastaajal vabade valikute päeva, kuna jaanuaris läbiviidu kõigile meeldis.

Näitus „Asju laiast ilmast” toimub rühmasiseselt, pildistada ja jagada teistega slaidishowd. 

Alla Puhilas tegi ettepaneku omavahel rühmadega kokku leppida ja käia rühmades lastega näitusi vaatamas sel ajal, kui oma rühma lapsed seal parajasti ei viibi. Terje Makarova tegi ettepaneku, et igal asjal võiks vanemate poolt olla info juures või vanema rühma lapsed kirjutavad selle ise, nii nagu oskavad.     

Elurikkus ja õueala: Alla Puhilas  tegeleb puude külge pandavate puude ja põõsaste siltidega.  

Terje Makarova andis teada, et materjal lasteaia õuealal elavatest elusolenditest on koos. Marika Kundla tegi ettepaneku teha sellest digiraamat. Agnes Kase arvas, et pildimaterjal peaks olema õues nähtav ja võiks üles panna õunaaeda paviljoni alla.

Vesi: Rahvusvahelist veepäeva tähistame 22.- 26. märtsil rühmade kaupa ja jagatakse teistega FB-s. Rühmad võiksid matkata Soolikaoja avastusretkel.

Paljud rühmad käisid talvel mere ääres Altjal, kuid kevadel mai lõpus saavad seda teha ka teised rühmad.

Marika Kundla küsis puhastusvahendite kohta, mida lasteasutuses kasutatakse. Ta arvas, et kuskil peaks olema info, mis puhastusvahendeid me kasutame. Tuleks valida ohutumaid ja mittemürgiseid aineid sisaldavaid vahendeid. Liidia Bobkova arvas, et seda infot võiks kajastada lasteaia kodulehel.

Marika Kundla andis teda, et võtaksime osa aasta linnu kuldnoka postkaardijoonistamise võistlusest, mille tähtaeg on 15. märtsil. Seda jagas ta Rohelise Kungla FB-lehel. 

 

Otsustati:

1.1 Marika Kundla koostab lasteaia õuealal elavatest elusolendite piltidest video ja jagab seda teistele.

1.2 Terje Makarova tellib lasteaeda 2 maailmakaarti juurde.

1.3 Õppekäik reopuhastusjaama jääb seoses viiruste levikuga märtsis ära.

1.4 Svetlana Prohhorova teeb puhastusvahenditest nimekirja ja saadab rühmadele.

1.5 Töögrupi järgmine koosolek toimub 6. aprillil 2021 kell 13.30.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)