Otse põhisisu juurde

"Teeme ära!" koristuspäevad maikuu alguses

 

Meie lasteaed osales ka sel aastal "Teeme ära!" koristustalgutel. Iga rühm sai valida omale koha, kas lasteaia hoovis või väljaspool, mida koristada.

Maikuu alguses koristasid Pokud Karja tänava parki. Kokku koguti ca 30 liitrit prügi.

Sipsikud käisid juba teist aastat järjest tammikut koristamas. Rõõmuga tõdeti, et tammikus on võrdlemisi vähe prügi ning et puhtust suudetakse tahtmise korral hoida. Kõige enam leiti klaastaarat ja suitsukonisid, sekka mõni üksik pakend. Ühtegi kotti täis ei saanud, aga lõpptulemusega olid Sipsikud rahul. Lisaks kõndisid Sipsikud 4,6 km.


Pipi rühmast käis metsarada koristamas üks poiss, kes tegi väga tublit tööd!

Lepatriinud koristasid rahvaaeda. Kokku leiti ca 20 liitrit prügi - palju klaasikilde, suitsukonisid jm, kuid ka 4 panditaarat! Pärast töötegemist pidasid Lepatriinud puhtas looduses ka väikese pikniku!Õppealajuhataja Terje koristas Lembitu tn poolset parklat, leides suitsukonisid ja ehitusprahti. Võrreldes eelmise aastaga oli prügi vähemaks jäänud, millest on suur rõõm.

Muumi rühm koristas "Teeme ära!" raames kodulinna, mis sai tänu kõigile tublidele abilistele jälle puhtamaks ja kaunimaks!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)