Otse põhisisu juurde

Rohelise Kooli töörühma koosoleku protokoll nr 3RAKVERE KUNGLA LASTEAIA ROHELISE KOOLI TÖÖRÜHMA PROTOKOLL

Rakvere
27.09.2021 nr 3

Koosoleku algus kell 13.30, lõpp kell 15.10
Juhatas: Liidia Bobkova
Protokollis: Maili Metsalu
Võtsid osa: 7 liiget.

Päevakord:
1. RK tegevuskava kinnitamine

Terje Makarova tuletas meelde 2021/2022. õa tegevuskava põhieesmärgid:

1. Keskkonda väärtustava hoiaku ja käitumise kujundamine lastel.
2. Kogukonna keskkonnaalase teadlikkuse tõstmine.
3. Inimeste erinevustega arvestamine ja nende väärtustamine. Lähtuvalt vastuvõetud uutest teemadest täiendati tegevuskava.

Otsustati:
1.1 Teha üleskutse, kus paluda tuua lasteaia aknalaudadele väiksemaid toalilli.
1.2 Svetlana Prohorova külvab Mesimummude rühma akende alla niidutaimede seemned, mis kingiti meile kevadel Rohelise Kooli poolt.
1.3 Iga rühm otsustab, kellele vabatahtlike päeva tähistamise raames annetusi kogub (algusega 15. nov 2021) ja organiseerib ka ise kohaletoimetamise.
1.4 Õpetajad kajastavad enim õnnestunud RK tegevusi kevadel eneseanalüüsis.
1.5 Õiglase kaubanduse kuu tähistamiga oktoobris saab iga rühm degistreerimiseks kolm õiglase kaubanduse šokolaadi. Eelnevalt on soovitav vaadata koos lastega läbi Marika saadetud videod „Jänku-Jussi šokolaadipäev” ja „Jänku-Juss saab teada, kust kohast toit tuleb”. Iga õpetaja otsustab ise, millal ja mis tegevuses ta neid õiglase kaubanduse teemasid kajastab. 
1.6 Kaasata lapsevanemaid RK töörühma koosseisu. Marika teeb selleks üleskutse lastevanematele.
1.7 Järgmine koosolek toimub kohvikus Nurk, Vilde 3 Rakveres.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Kungla lasteaia maailmakoristusnädal 13-17.09.21

  Ka sel aastal osalesime terve lasteaiaga maailmakoristuspäeval ning korraldasime oma majas maailmakoristusnädala. Osa võtsid kõik rühmad, ka kõige väiksemad. Kokku käis prügi koristamas 109 last + 28 täiskasvanut. Kokku korjasid Kungla lasteaia väikesed ja suured linnakeskkonnast ära ca 260 liitrit prügi! Leiti erinevaid asju, kuid kõige eriskummalisem oli ilmselt Öökullipere metsa alt leitud tolmuimeja! Järgmisel aastal jälle! Sipsikud Lembitu tn parklat koristamas Mesimummud koristasid Seminari tänavat Krõllid lasteaia hoovi korrastamas Lepatriinud koristasid Viru tänavat Mõmmid koristasid Kastani tänaval Puhhid koristasid Soolikaoja ümbrust   Öökullid koristasid linnametsa Muumid koristasid Vabaduse-Saueaugu-Lõuna tn kanti Pipid koristasid Vee tänaval ja Aqva spordihoone parklas Päikesejänkud koristasid Silla-Tõusu-Kastani-Võimla ja Lembitu tänavat Tähekesed koristasid linnametsas Poku rühma lapsed koristasid Karja tänavat ja Vabaduse tänava parki.

Lepatriinude kätepesukatse saiaga

  Lepatriinu rühma lapsed tegid 25. jaanuaril algust pikemaajalise katsega, et välja selgitada, miks on oluline käsi pesta. Lastega koos vaadati esmalt Tartu Ülikooli Teaduskooli õpetlikku saiakatset , mis selgitas, kuidas meie kätel elavad bakterid, seened, mikroobid jm pahalased meile suhu sattudes paljunevad ning meid haigeks võivad teha. Nii nagu ka teaduskooli katses, pandi ka Lepatriinu rühmas ühte karpi saiaviil tangidega (saia kätega ei puututud, nö testsai). Teise karpi pandi saiaviil, mida kõik lapsed puutusid mustade kätega (käed tehti mustaks vaiba all). Kolmandasse karpi pandi saiaviil, mida lapsed oli puutunud seebiga puhtaks pestud kätega. Lapsed arvasid, et kõige kiiremini läheb hallitama saiaviil, mida nad puutusid mustade kätega (nii oli ka teaduskooli videos), ja neil oli õigus... 8 päeva hiljem (2. veebruaril) nägid nii testsai kui puhaste kätega puututud sai head välja ning ka lõhnasid väga hästi. Mustade kätega puututud saiale oli ilmunud hallituslaik ning sai lõh