Otse põhisisu juurde

Õiglase kaubanduse teemaline Roherännaku veebiseminar "Maailm muutub iga ostuga!"


"Minu ost on minu väärtushinnangute pikendus!" K. Mänd

Täna toimus Rakvere lasteaedade ühise keskkonnaürituste sarja "Roherännak" raames esimene veebiseminar. Meie lasteaed koos MTÜ-ga Mondo korraldas õiglase kaubanduse teemalise veebiseminari "Maailm muutub iga ostuga!" 


Seminari viis läbi MTÜ Mondo jätkusuutliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd, kes võttis fookusesse õigluse ehk selle, kuidas meie igapäevased valikud siin ja praegu mõjutavad inimeste elu mujal maailmas. 


Näiteks saadi teada, et banaanikasvatusel on ülisuur negatiivne keskkonnamõju (vihmametsade hävitamine, pestitsiidide kasutamine jm), mille tõttu ei tohiks kunagi banaane ära visata. Samuti oleks õiglane hind banaanikilo eest 6-7 eurot - selline lõpphind võtaks arvesse nii tööjõukulusid kui ka sotsiaalseid ja keskkonnamõjusid. Kakaoistandustes on aga suurimaks probleemiks endiselt lapstööjõu kasutamine.


Maailm muutub iga hea ostuga paremuse suunas!

Aitäh hariva seminari eest! 


Veebiseminari salvestust saab siit järelvaadata.Saatsime Kristinale tänutäheks ka Rakvere Talupoest ostetud head-paremat ning meie lasteaias kasvanud lillede-taimede (saialill, rukkilill ja till) isekorjatud seemneid. Tänukirja kirjutas Tähekese rühma laps :)


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)