Otse põhisisu juurde

Lepatriinude putukate projekt

 

Lasteaia nö uute tulijate esimene projekt oli põnevate putukate kohta. Lepatriinu rühma projekt algas 23. septembril ja lõppes 2. novembril.

Esimese mõistekaardile ilmusid putukate nimed, keda lapsed juba teadsid: lepatriinu, sääsk, liblikas, sipelgas ja kärbes. Lapsed nimetasid ka ämblikku. Pooleteise kuu jooksul said lapsed toas putukaid luubiga uurida (nt märkasid lapsed, et pruun liblikas läigib lillalt!) ja  erinevaid putukaraamatuid vaadata, õues märgati kimalasi, liblikaid jt putukaid ja selgus, et õunaaia mustsõstrapõõsas elavad lepatriinud (kes karjatasid lehetäisid). Eriti populaarseks osutus Eric Carle raamat "Röövikul on kõht tühi" ja selle ainetel tehtud multifilm. Lapsed said teada, et liblikas tuleb munast ning said aimu liblika elutsüklist, selleks vaadati erinevaid videoid Youtube'ist. Koos lastega arutati ka selle üle, kus putukad elavad ning vaadati slaidišõud putukate erinevate elupaikade kohta. Käidi õppekäigul pargis, kus korjati materjali putukatele pesa ehitamiseks. Lapsed said ka ise voolida erinevaid putukaid soolataignast ning meisterdada looduslikust materjalist. Kuulati ka erinevate putukate hääli ning püüti ära arvata, kas tegu on mesilase, sääse, kärbse või hoopis rohutirtsuga. Põnev oli ka putukaid grafoprojektoril suurendada ja nende varje seina ja lae peale lasta! 

Ühe suure tegevusena pani Lepatriinu rühm kokku ka putukahotelli Rakvere Teatri etenduse "Lepatriinu jõulud" jaoks. Meie laste tegemistest kirjutati ka Õpetajate Lehes

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Kungla lasteaia maailmakoristusnädal 13-17.09.21

  Ka sel aastal osalesime terve lasteaiaga maailmakoristuspäeval ning korraldasime oma majas maailmakoristusnädala. Osa võtsid kõik rühmad, ka kõige väiksemad. Kokku käis prügi koristamas 109 last + 28 täiskasvanut. Kokku korjasid Kungla lasteaia väikesed ja suured linnakeskkonnast ära ca 260 liitrit prügi! Leiti erinevaid asju, kuid kõige eriskummalisem oli ilmselt Öökullipere metsa alt leitud tolmuimeja! Järgmisel aastal jälle! Sipsikud Lembitu tn parklat koristamas Mesimummud koristasid Seminari tänavat Krõllid lasteaia hoovi korrastamas Lepatriinud koristasid Viru tänavat Mõmmid koristasid Kastani tänaval Puhhid koristasid Soolikaoja ümbrust   Öökullid koristasid linnametsa Muumid koristasid Vabaduse-Saueaugu-Lõuna tn kanti Pipid koristasid Vee tänaval ja Aqva spordihoone parklas Päikesejänkud koristasid Silla-Tõusu-Kastani-Võimla ja Lembitu tänavat Tähekesed koristasid linnametsas Poku rühma lapsed koristasid Karja tänavat ja Vabaduse tänava parki.

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!