Otse põhisisu juurde

Oktoober: meie lasteaia õiglase kaubanduse kuu!


Eestis on õiglase kaubanduse kuud tähistatud MTÜ Mondo eestvedamisel juba 14 aastat. Sel õppeaastal otsustasime ka oma lasteaiaga üleskutsest kinni haarata ja oktoobrikuus õiglasele kaubandusele rohkem tähelepanu pöörata. Liitusime Facebookis õiglase kaubanduse klubiga ning planeerisime erinevaid tegevusi, et nii suurte kui väikeste teadlikkust sotsiaalsest õiglusest tõsta.

 • Õpetajad viisid lastega läbi erinevaid arutelusid õiglase kaubanduse teemal - näiteks uuriti, miks on hea osta just õiglase kaubanduse tooteid (lapsed ei pea rasket tööd tegema, vanemad saavad oma töö eest õiglast palka).
 • Lapsed said koju viia infovoldiku õiglase kaubanduse kohta.
 • Uuriti õiglase kaubanduse logo, nuputati, mida see võiks kujutada, ning joonistati seda.
 • Koolieelikud käisid Rakvere kauplustes (Selveris ja Realiseerimuskeskuses) vaatamas, milliseid õiglase kaubanduse tooteid on saadaval. 
  • Realiseerimiskeskuses oli saadaval palju maiustusi õiglase kaubanduse märgiga, Tähekese rühma lapsed Kroonikeskuse Selveris küll ühtegi õiglase kaubanduse puuvilja ei leidnud, kuid kohviriiulist avastasid nad ühe õiglase kaubanduse cappuccino.
  • Muumi rühma lapsed leidsid Realiseerimiskeskusest samuti palju õiglase kaubanduse logoga tooteid ning rühma kaasa osteti ka ühed õiglase kaubanduse kommid ja küpsised.

  • Mitu Muumi rühma last käis koos emmega ka hiljem samas poes ja nad olid leidnud veel õiglase kaubanduse märgisega tooteid, mida üheskoos ei oldud märgatud!
 • Rühmades degusteeriti erinevaid õiglase kaubanduse šokolaade (valget, piima- ja tume dat šokolaadi).
 • 26. oktoobril korraldasime koos MTÜ-ga Mondo õiglase kaubanduse teemalise veebiseminari "Maailm muutub iga ostuga!" Seminari viis läbi MTÜ Mondo õiglase kaubanduse eestvedaja Kristina Mänd. Veebiseminari salvestust saab järele vaadata siit.
 • 22.10-28.10 sai meie lasteaia akendel tutvuda MTÜ Mondo rändnäitusega vastuolulisest palmiõlist.
Oli tegus oktoober ning oleme rõõmsad, et õiglase kaubanduse kuuga liitusime! Targemad ja teadlikumad on nii lapsed kui täiskasvanud :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)