Otse põhisisu juurde

Hea on teha head!


5. detsembril tähistatakse rahvusvahelist heategevuspäeva. Selle päeva puhul valis meie lasteaia iga rühm organisatsiooni, kellele head teha. Lasteaia seinale ilmus ka heateopuu, mille okstelt sai lugeda, kes ja kellele annetusi kogub.

Rakvere koduloomade varjupaigale kogusid annetusi Mõmmid, Tähekesed, Lepatriinud, Mesimummud, Puhhid, Muumid, Sipsikud, Pokud, Päikesejänkud ja Pipid. MTÜ Virumaa Naiste Tugikeskust toetas Öökullipere rühm. MTÜ Eesti Metsloomaühingut toetasid Krõllid.


Varjupaigast on pärit armas mõte: varjupaigast looma võttes teeme me kaks heategu - ühe loomale, kellele kodu pakume, ja teise loomale, kellel avaneb seeläbi võimalus varjupaigas koht saada. 


Väikesed Mesimummu rühma lapsed kogusid loomadele kuivtoitu ja konserve, toodi palju tekke ja pesatarbeid. Väga armas oli see, et annetusi tõid ka need lapsed, kellel endal kodus (veel) looma pole.


Lepatriinu rühma lapsed kogusid kassidele ja koertele toitu, mänguasju ja loomadele pehmeid tekke-patju allapanuks.

Lepatriinu rühma lapsed oma kogutud annetustega

Muumi rühma akendel oli Rakvere koduloomade varjupaiga tutvustamiseks välja pandud fotod kodu ootavatest kassidest ja ühest koerast. 

Muumi rühma kampaania raames leidiski kodu kaks kassi - üks kiisu leidis tee Muumi rühma lapse koju ja teine Lepatriinu rühma õpetaja Marika juurde :) 


Annetuste kogumise käigus tõid Muumi rühma lapsevanemad varjupaiga elanikele tekke, käterätikuid, saunalinu, patju, loomade sööginõusid, krõbinaid, konserve jm.

Vahvad Tähekese rühma lapsed viisid koos õpetajatega oma kogutud annetused ise varjupaika kohale. Tähekesed olid kogunud kassidele krõbinaid (5,9 kg) ja pehmet toitu (7,55 kg), koertele krõbinaid (12,8 kg) ja pehmet toitu (1,65 kg). Lisaks hulga tekke, patju ja linu loomadele allapanuks.


Tähekesed said ka varjupaiga elanikega lähemalt tutvust teha. Seal oli 6 koera, kellest üks oli pime, ning ühel koeral oli neli 1 kuu vanust kutsikat. Lapsed nägid ka palju kasse, kellest osad olid väga sõbralikud, kellele sai pai teha. 


Tähekesed jõudsid järeldusele, et kuigi varjupaigas oli väga puhas ja oli näha, et loomade eest hoolitsetakse, oleks siiski kõige parem, kui loomad saaksid endale päris oma kodu.

Samuti viisid armastusega kogutud annetused ise loomadele kohale Päikesejänku rühma lapsed.

Õppealajuhataja Terje ja loomasõber Janne Vaigurand viisid kõikide teiste rühmade poolt kogutud toidud, tekid-pesad, mänguasjad jm varjupaika kohale 6. detsembril. Kogus oli muljetavaldav, mille lapsed, lapsevanemad ja õpetajad üheskoos kokku kogusid! Suur-suur tänu!


Krõlli rühma lapsed soovisid aga head teha hoopis metsloomadele. Ikka ja jälle on kuulda olnud viga saanud metsloomadest ja nii oli Krõllide otsus kindel – sel aastal kogutakse annetusi hoopis Eesti Metsloomaühingule. Kui organisatsioonilt uuriti, mida oleks vaja, saadi ka imearmsad pildid väikestest kootud pesamütsikest, mis pakuvad varju linnupoegadele. 

Krõllid saatsid vanematele abipalve edasi ja jäädi ootama. Vahepeal vaadati koos lastega filme metsloomadest, arutati, mida keegi sööb. Tasapisi koguneski kanakonserve siilikestele, pähkleid oravapoistele ja ka kolm kootud pesamütsikest linnupoegadele. Kui kõik koos, siis loendati lastega kõik üle, võrreldi purke, laoti torni – kõik tuleb ju õppetegevuseks ära kasutada! Lõpuks pakiti kõik annetused kenaks kingituseks ning lisati juurde ka šokolaad tublidele metsloomahaldjatele, kes seda keerulist, ent vajalikku tööd teevad. 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Kungla lasteaia maailmakoristusnädal 13-17.09.21

  Ka sel aastal osalesime terve lasteaiaga maailmakoristuspäeval ning korraldasime oma majas maailmakoristusnädala. Osa võtsid kõik rühmad, ka kõige väiksemad. Kokku käis prügi koristamas 109 last + 28 täiskasvanut. Kokku korjasid Kungla lasteaia väikesed ja suured linnakeskkonnast ära ca 260 liitrit prügi! Leiti erinevaid asju, kuid kõige eriskummalisem oli ilmselt Öökullipere metsa alt leitud tolmuimeja! Järgmisel aastal jälle! Sipsikud Lembitu tn parklat koristamas Mesimummud koristasid Seminari tänavat Krõllid lasteaia hoovi korrastamas Lepatriinud koristasid Viru tänavat Mõmmid koristasid Kastani tänaval Puhhid koristasid Soolikaoja ümbrust   Öökullid koristasid linnametsa Muumid koristasid Vabaduse-Saueaugu-Lõuna tn kanti Pipid koristasid Vee tänaval ja Aqva spordihoone parklas Päikesejänkud koristasid Silla-Tõusu-Kastani-Võimla ja Lembitu tänavat Tähekesed koristasid linnametsas Poku rühma lapsed koristasid Karja tänavat ja Vabaduse tänava parki.

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!