Otse põhisisu juurde

Kuidas tulevad tööle ja lähevad koju meie lasteaia töötajad?


14.02 kuni 18.02 kaardistasime kliimamuutuste teema raames oma asutuse töötajate tööletuleku ja kojumineku viisi ning vahemaad talvisel perioodil. Oma liikumisviisi kaardistas 36 töötajat.
 
Vaadeldud nädala jooksul tuli igapäevaselt jalgsi tööle 17 õpetajat (ca 47% töötajatest). Jalgsi tööle tulevate õpetajate kõige lähem kodu asub lasteaiast ca 0,032 km kaugusel ning kõige kaugem 2,5 km kaugusel. Keskmine kaugus lasteaia ja kodu vahel on 0,73 km. 14 inimese kodu asub töökohast vähem kui kilomeetri kaugusel (keskmine 0,47 km), 3 inimese kodu rohkem kui 1 kilomeetri kaugusel (keskmine 1,9 km). 
 
Vaadeldud nädala jooksul tuli igapäevaselt autoga tööle 11 lasteaia töötajat (ca 31% töötajatest). Kõige lähem kodu asub 1,77 km kaugusel ja kõige kaugem 21 km kaugusel. Keskmine kaugus lasteaia ja kodu vahel on 5,9 km. Kaugemal kui 5 km elab 3 lasteaia töötajat (keskmine kaugus töökohast 14,1 km). Lähemal kui 5 km elab 8 töötajat (keskmine kaugus 2,85 km).
 
Erinevaid sõiduvahendeid ja liikumisviise kasutab töölkäimiseks 8 meie maja töötajat (ca 22% töötajatest).
Vaadeldud nädala jooksul kasutas tööletulekuks autot ja/või jalakäimist kaks inimest. Üks inimene elab töökohast 2,4 km kaugusel, teine 16 km kaugusel (liiklemine autoga) või 0,85 km kaugusel (liiklemine jalgsi).
Jalgsi ning bussiga tuleb tööle 3 õpetajat. Kõige kaugemal elav õpetaja tuleb tööle 8 km kauguselt ning kõige lähemal elav õpetaja 3 km kauguselt. Keskmine kaugus lasteaiast on 5,5 km. 
Kombineeritult kas autoga, jalgsi, bussi või rongiga tuleb tööle 3 õpetajat. Kõige kaugem kodu asub lasteaiast 43 km kaugusel ning kõige lähem 2,3 km kaugusel. 
 
Vaadeldud nädala jooksul kõndis kõige rohkem jala meie asutuse kõige kaugemal elav õpetaja – neljal päeval nädalas läbis ta lisaks bussi- või rongikilomeetritele jala keskmiselt 7,1 km päevas. 
 
Tundub ühtlasi, et maagiliseks arvuks, kus otsustatakse vahetada jalakõndimine sõidu vastu on ca 2 km.

Uue kaardistuse võtame ette kevadel, saamaks teada, kas soojemad ja kuivemad ilmad ning valgem aeg paneb mõne lasteaia töötaja haarama autovõtmete asemel jalgratast või astuma jalgsi kevadvärskusesse. 
 
Foto: Pixabay

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.