Otse põhisisu juurde

Annetuste kogumine Eesti Punasele Ristile Ukraina elanike toetuseks

Rakvere Kungla lasteaias kogutakse samuti annetusi sõjas kannatada saanud Ukraina elanike toetuseks. Eesti Punase Risti kaudu saadud nimekirja alusel tõid lapsevanemad ja õpetajad rühmades olevatesse kogumiskastidesse vajalikke hügieeni- ja magamistarbeid. Esimene hulk annetustest on viidud Rakvere Spordikeskusesse, kus asub meie linna kogumispunkt. 

 

Ka Muumi rühma lapsed kogusid hoolega Ukraina elanike toetamiseks esmatarbekaupu. Asjad rühma toodud, uuriti esmalt, mis asjad need esmatarbekaubad üldse on ja miks neid kõike vaja on. Lapsed tutvustasid teistele asju, mida nad tõid, ja selgitasid, milleks neid kasutatakse. 

 

Koguti palju dušigeele, šampoone, seepe, vedelseepe, pesupulbrit, niiskeid salvrätikuid, hambapastasid ja hambaharju lastele ning täiskasvanutele, pabertaskurätikuid, mähkmeid, hügieenisidemeid, tekke, fliisteki, saunalinu, kaisukad jm. Põnevaim asi, mis toodi, olid lutipudel ja ilusad laste plaastrid. Muumid viisid üheskoos Ukraina elanike abistamiseks kogutud asjad Spordihalli. 

Ka Pipi rühma lapsed käisid ise annetusi kohale viimas. Nooremate rühmade laste annetused viis kohale meie õppealajuhataja Terje.

Jagame Pipi rühma õpetajad tänu oma vanematele ja soovime tänada kõiki, kes aitasid:

Headust sõnadega mõõta ei saa... Aitäh üleskutsele reageerimast, hoolimast, panustamast!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)