Otse põhisisu juurde

Kartulikasvatamise projekt


Meie lasteaia Lepatriinu rühma lapsed osalevad Eesti Taimekasvatuse Instituudi, Maaeluministeeriumi ja Biolani projektis "Kartulikastid lasteaeda". Projekti eesmärgiks on, et lapsed saavad ise kogeda, kuidas kasvab kõigile hästi tuntud köögivili kartul.

Kuna sel aastal möödub 80 aastat Eetis armastatud kartulisordi `Jõgeva kollane` aretamisest, pakub Eesti Taimekasvatuse Instutuut 80 lasteaiale võimalust kasvatada ise kartulit. Kuna Rakvere Kungla lasteaed soovis projektis osaleda, saadeti nii meile kui kõigile teistele lasteaedadele kartulite kasvatamiseks valmis kast, õpetus, muld, looduslik väetis ning muidugi ka seemnekartulid. Kasvatatavaks sordiks ei ole küll `Jõgeva kollane`, vaid hoopis `Tiina`, kuna see on haiguskindlam ja hõlpsamini kasvatatav. 

Neljapäeval panid Lepatriinud koos õpetajatega kartulikasti kokku ning tõid mullakotid käruga kasti juurde. Täna, reedel, panid lepatriinud töökindad kätte ja tühjendasid mullakotid kasti, tegid augu kartulite jaoks, lisati veidi väetist, mulda, torgati kartul süvendisse ning kartulid kaeti omakorda veel mullaga. Kuna kartuleid jäi veel päris palju üle, said kõik rühmad, kes soovisid, panna `Tiinat` on peenrakastidesse kasvama.

Nüüd on vaja kartulite eest hoolitseda (vajadusel kasta, mullata, kobestada) ning oodata sügisest saaki. Lepatriinud panid maha 12 kartulit.Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Kungla lasteaia maailmakoristusnädal 13-17.09.21

  Ka sel aastal osalesime terve lasteaiaga maailmakoristuspäeval ning korraldasime oma majas maailmakoristusnädala. Osa võtsid kõik rühmad, ka kõige väiksemad. Kokku käis prügi koristamas 109 last + 28 täiskasvanut. Kokku korjasid Kungla lasteaia väikesed ja suured linnakeskkonnast ära ca 260 liitrit prügi! Leiti erinevaid asju, kuid kõige eriskummalisem oli ilmselt Öökullipere metsa alt leitud tolmuimeja! Järgmisel aastal jälle! Sipsikud Lembitu tn parklat koristamas Mesimummud koristasid Seminari tänavat Krõllid lasteaia hoovi korrastamas Lepatriinud koristasid Viru tänavat Mõmmid koristasid Kastani tänaval Puhhid koristasid Soolikaoja ümbrust   Öökullid koristasid linnametsa Muumid koristasid Vabaduse-Saueaugu-Lõuna tn kanti Pipid koristasid Vee tänaval ja Aqva spordihoone parklas Päikesejänkud koristasid Silla-Tõusu-Kastani-Võimla ja Lembitu tänavat Tähekesed koristasid linnametsas Poku rühma lapsed koristasid Karja tänavat ja Vabaduse tänava parki.

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!