Otse põhisisu juurde

Kuidas tulevad Lepatriinu rühma lapsed lasteaeda kevadel?


Lepatriinu rühma lapsed panid varakevadel (07.03-11.03) kirja, millist transpordivahendit kasutades nad lasteaeda tulevad. Talvise liikumise tulemustega saab tutvuda siin.

09.05-13.05 nädalal panid Lepatriinu rühma lapsed uuesti kirja, mil viisil nad hommikuti lasteaeda tulevad. Tabelis olid valikud jalgsi, rattaga, bussiga, autoga.

Seitse last 15st tulevad iga päev lasteaeda autoga, kaks last tuleb bussiga, kolm last jalgsi, üks laps rattaga ja kaks last kasutasid erinevatel päevadel erinevaid liikumisviise (ühel päeval autoga, teisel jala, ühel päeval rattaga, teisel autoga jne). Rühmaõpetajatest tuleb üks tööle jalgsi, üks jalgrattaga ja üks autoga.

Muutus varakevadega võrreldes on see, et üks laps, kes varem sõitis lasteaeda autoga, ja üks laps, kes enne tuli jalgsi, tulevad nüüd bussiga. Jalgsi/rattaga tuleb lasteaeda üks laps vähem kui varakevadel ning kombineeritud viisi liikumiseks kasutab kaks last (varakevadel kolm last). Üldiselt väga uuri erinevusi varakevadega ei ole - need, kes elavad kaugemal, sõidavad autoga/bussiga sõltumata aastaajast, need, kes elavad lähemal, valivad liikumisviisi perekonna ajarssursist lähtudes.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.