Otse põhisisu juurde

Lasteaia "Teeme ära!" nädal


Sel nädalal toimus meie lasteaia "Teeme ära!" nädal, kus nii väikesed kui ka suured aitasid kaasa õueala korrastamisesse. 

Viimaste rühmade lapsed said omale ülesandeks kaardistada, mida oleks vaja lasteaia õuealal koristusnädala raames korrastada. Lapsed olid väga usinad ja õpetajad aitasid tähelepanekud ka üles kirjutada. Niiviisi jõudis lasteaia juhtkonnani terve hulk tähelepanekuid. Arutleti lastega ka selle üle, kes saaks need korrastus- ja parandustööd ära teha ja jõuti järeldusele, et päris palju on tegevusi, mida lapsed ise saavad kerge vaevaga tehtud. Mis muud, kui asume aga tööle kallale!

Koristusvajadusi märkasid Pipi, Puhhi, Tähekese, Muumi ja Päikesejänku rühma lapsed. Suur aitäh!

Tähekeste oli päris palju mõtlemist, mida lasteaia „Teeme ära!“ nädala raames teha. Hoov on nii korras, et lastel on vähe midagi teha. Suuremad tööd vajavad suuremaid inimesi. Tähekesed leidsid, et mudaköögi ümbruses on vaja natuke korrastada, seda enam, et teisel pool aeda oli käimas okste lõikus. Ka meie aeda oli kukkununud oksi maha. Tähekesed said harjaga pühkida, riisuda, korrastada ja siis kõik sodi ära vedada kompostrisse. Seal oli ka vaja aga sorteerida ja veenduda, et oksad jõuaksid ikka oksakasti ja muu biolagunev kraam kompostrisse.


Lepatriinu rühma lapsed korjasid õuealalt oksi ning toimetasid need oksakasti.


Muumi rühma lapsed tegid korda meie õuealal kasvava ebatsuuga. Õpetajad eemaldasid üleliigsed (kuivanud ja liiga maadligi hoidvad) oksad ning lapsed korjasid kõik kokku, pühkisid, asfalti ning aitasid oksad auto peale viia.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)