Otse põhisisu juurde

Lasteaia "Teeme ära!" nädal


Sel nädalal toimus meie lasteaia "Teeme ära!" nädal, kus nii väikesed kui ka suured aitasid kaasa õueala korrastamisesse. 

Viimaste rühmade lapsed said omale ülesandeks kaardistada, mida oleks vaja lasteaia õuealal koristusnädala raames korrastada. Lapsed olid väga usinad ja õpetajad aitasid tähelepanekud ka üles kirjutada. Niiviisi jõudis lasteaia juhtkonnani terve hulk tähelepanekuid. Arutleti lastega ka selle üle, kes saaks need korrastus- ja parandustööd ära teha ja jõuti järeldusele, et päris palju on tegevusi, mida lapsed ise saavad kerge vaevaga tehtud. Mis muud, kui asume aga tööle kallale!

Koristusvajadusi märkasid Pipi, Puhhi, Tähekese, Muumi ja Päikesejänku rühma lapsed. Suur aitäh!

Tähekeste oli päris palju mõtlemist, mida lasteaia „Teeme ära!“ nädala raames teha. Hoov on nii korras, et lastel on vähe midagi teha. Suuremad tööd vajavad suuremaid inimesi. Tähekesed leidsid, et mudaköögi ümbruses on vaja natuke korrastada, seda enam, et teisel pool aeda oli käimas okste lõikus. Ka meie aeda oli kukkununud oksi maha. Tähekesed said harjaga pühkida, riisuda, korrastada ja siis kõik sodi ära vedada kompostrisse. Seal oli ka vaja aga sorteerida ja veenduda, et oksad jõuaksid ikka oksakasti ja muu biolagunev kraam kompostrisse.


Lepatriinu rühma lapsed korjasid õuealalt oksi ning toimetasid need oksakasti.


Muumi rühma lapsed tegid korda meie õuealal kasvava ebatsuuga. Õpetajad eemaldasid üleliigsed (kuivanud ja liiga maadligi hoidvad) oksad ning lapsed korjasid kõik kokku, pühkisid, asfalti ning aitasid oksad auto peale viia.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!

Kungla lasteaia maailmakoristusnädal 13-17.09.21

  Ka sel aastal osalesime terve lasteaiaga maailmakoristuspäeval ning korraldasime oma majas maailmakoristusnädala. Osa võtsid kõik rühmad, ka kõige väiksemad. Kokku käis prügi koristamas 109 last + 28 täiskasvanut. Kokku korjasid Kungla lasteaia väikesed ja suured linnakeskkonnast ära ca 260 liitrit prügi! Leiti erinevaid asju, kuid kõige eriskummalisem oli ilmselt Öökullipere metsa alt leitud tolmuimeja! Järgmisel aastal jälle! Sipsikud Lembitu tn parklat koristamas Mesimummud koristasid Seminari tänavat Krõllid lasteaia hoovi korrastamas Lepatriinud koristasid Viru tänavat Mõmmid koristasid Kastani tänaval Puhhid koristasid Soolikaoja ümbrust   Öökullid koristasid linnametsa Muumid koristasid Vabaduse-Saueaugu-Lõuna tn kanti Pipid koristasid Vee tänaval ja Aqva spordihoone parklas Päikesejänkud koristasid Silla-Tõusu-Kastani-Võimla ja Lembitu tänavat Tähekesed koristasid linnametsas Poku rühma lapsed koristasid Karja tänavat ja Vabaduse tänava parki.