Otse põhisisu juurde

Lasteaia "Teeme ära!" nädal


Sel nädalal toimus meie lasteaia "Teeme ära!" nädal, kus nii väikesed kui ka suured aitasid kaasa õueala korrastamisesse. 

Viimaste rühmade lapsed said omale ülesandeks kaardistada, mida oleks vaja lasteaia õuealal koristusnädala raames korrastada. Lapsed olid väga usinad ja õpetajad aitasid tähelepanekud ka üles kirjutada. Niiviisi jõudis lasteaia juhtkonnani terve hulk tähelepanekuid. Arutleti lastega ka selle üle, kes saaks need korrastus- ja parandustööd ära teha ja jõuti järeldusele, et päris palju on tegevusi, mida lapsed ise saavad kerge vaevaga tehtud. Mis muud, kui asume aga tööle kallale!

Koristusvajadusi märkasid Pipi, Puhhi, Tähekese, Muumi ja Päikesejänku rühma lapsed. Suur aitäh!

Tähekeste oli päris palju mõtlemist, mida lasteaia „Teeme ära!“ nädala raames teha. Hoov on nii korras, et lastel on vähe midagi teha. Suuremad tööd vajavad suuremaid inimesi. Tähekesed leidsid, et mudaköögi ümbruses on vaja natuke korrastada, seda enam, et teisel pool aeda oli käimas okste lõikus. Ka meie aeda oli kukkununud oksi maha. Tähekesed said harjaga pühkida, riisuda, korrastada ja siis kõik sodi ära vedada kompostrisse. Seal oli ka vaja aga sorteerida ja veenduda, et oksad jõuaksid ikka oksakasti ja muu biolagunev kraam kompostrisse.


Lepatriinu rühma lapsed korjasid õuealalt oksi ning toimetasid need oksakasti.


Muumi rühma lapsed tegid korda meie õuealal kasvava ebatsuuga. Õpetajad eemaldasid üleliigsed (kuivanud ja liiga maadligi hoidvad) oksad ning lapsed korjasid kõik kokku, pühkisid, asfalti ning aitasid oksad auto peale viia.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.