Otse põhisisu juurde

TERK töörühma koosoleku protokoll nr 2

 

RAKVERE KUNGLA LASTEAED 

 

TERK TÖÖRÜHMA PROTOKOLL  

 

Rakvere                                                                                                              19.09.2022 nr 2 

 

 

Algus kell 13.30, lõpp 14.40 

Juhatas M. Kundla 

Protokollis H. Lõhmusmägi 

Võtsid osa: 16 osalejat registreerimislehel 

 

Päevakord: 

1.    Ülevaade keskkonnaülevaatuse küsimustikest 

2.     Selle õppeaasta teemade valimine 

3.     Tegevuskava kinnitamine 

4.     Aruandlus õppeaasta lõpul (terviseedendusliku töö kohta andmete, materjali kogumine) 

5.     Jooksvad küsimused 

 

Vastavalt päevakorra punkti numbrile: 

 

1.    Kuulati: M. Kundla esitas ülevaate laste, lastevanemate ja lasteaia töötajatega läbiviidud keskkonnaülevaatuse küsimustike kohta ja võrdles saadud tulemusi eelmiste (põhiliselt 2019) õppeaasta andmetega. 

 

Vastavalt päevakorra punkti numbrile: 

 

2.    Kuulati: M. Kundla pakkus algavaks õppeaastaks teemadeks: tervis ja heaolu, toit, vesi. 

 

Ettepanekud:  M. Kundla: Kuna keskkonnaküsitlustest lähtuvalt on vee teemal teadmatust, võiks minna õppekäigule veetöötlusjaama. 

 

Otsustati: 

2.1. Ühildada veetöötlusjaama külastus Roherännakuga. 

2.2. M. Kundla lepib külastusaja kokku. 

2.3. Lasteaed Kungla korraldab Roherännaku kaks korda õppeaasta jooksul. 

 

Vastavalt päevakorra punkti numbrile: 

 

3.    Kuulati: M. Kundla juhendamisel vaadati üle tegevuskava ja arutati, kuidas tegevuskavas olevaid üritusi korraldada. 

 

Ettepanekud:  

T. Makarova: Vaimse tervise päeva tähistamiseks korraldada fotonäitus „Mina hoian oma tassi täis nii“. M. Saariste: Südamenädala raames toitude degusteerimine teha sellisel ajal, mis võimaldaks inimestel kokku saada ja suhelda. T. Makarova: Keskkonnapõhimõtete plakatid teha uuesti, kuna senised on kulunud. S. ProhorovaÕiglase kaubanduse nädalal tutvustada lastele eelnevalt Fairtrade`i märki. 

T. Makarova: Mais teha veeteemaline vabade valikute päev. 

 

Otsustati: 

3.1 Fotonäitus vaimse tervise päeva tähistamiseks paigutada rohenurka puu külge. 

3.2 Rohenurga täiendamise ja uuendamise eest vastutavad Riina ja Birgit. 

3.3 Kätepesu päeva tähistatakse rühmasiseselt. 

3.4 Õiglase kaubanduse nädalal eelnevalt printida Fairtrade`i märgid, lapsevanemad otsivad poest märgiga tooteid, pildistavad, saadavad fotod rühma, fotodest teha näitus Padletis (Airi teeb lingi). Marika registreerib asutuse osalejaks. Terje otsib sobiva näituse. 

3.5 Lapsed tutvuvad Soolikaojaga aasta jooksul. Mais veeteemaline vabade valikute päev. Terje otsib Mondost näituse puhta vee olukorrast ja sobiva filmi 5-6 aastastele kestusega 15-20 min. 

3.6 Uuendada keskkonnapõhimõtete plakatid (Alla). 

3.7 Reklaamida keskkonnateemalisi üritusi ja Roherännakuid lapsevanematele. 

3.8 Lisada keskkonnapõhimõtetesse eraldi punktina Airi ettepanek: Kasvatame ise köögivilja ja pisirohet, eelistame kodulähedast toorainet 

3.9 Võtta keskkonnapõhimõtetest maha punkt: Õpime tundma kodukoha taime- ja loomaliike, kuna see on õppekavas. 

 

Vastavalt päevakorra punkti numbrile: 

 

4.   Kuulati: M. Kundla rääkis töörühma tegemiste kajastamisest Rohelise Kungla blogis. 

Küsimused: T. Makarova: Kuidas koguda materjali TEL töörühma tegemiste kohta? 

Vastused: M. Kundla: Kogu info koguneb minu kätte, panen üles blogisse. 

 

Otsustati: 

4.1 Muuta blogi nime: Terve ja roheline Kungla. 

 

Vastavalt päevakorra punkti numbrile: 

 

5.    Kuulati: M. Kundla tuleta meelde osalemist 21. sept seminaril „Toidutaimede kasvatamine õppeaias“. 

 

Otsustati:  

5.1 Järgmine TERKi koosolek toimub 15. nov kell 13.30 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.