Otse põhisisu juurde

Lasteaia õiglase kaubanduse nädal


Sel õppeaastal toimus meie lasteaia õiglase kaubanduse nädal 24. - 28. oktoobril. 

Lasteaias sai tutvuda MTÜ Mondo näitusega "Šokolaadiarmastus", mis valgustas peale šokolaadi päritolu ja selle teekonna kakaooast šokolaaditahvliks ka šokolaaditööstuse pahupoolt - sagedast inimõiguste rikkumist ning lapstööjõu kasutamist kakaoubade korjamisel.

Koos ema-isaga said lapsed ülesande toidupoodides käia ning õiglase kaubanduse märke otsida. Pildid sai postitada Padletisse, kuhu neid kogunes hea hulk. Aitäh kõigile, kes osalesid! Lapsed koos vanematega märkasid müügil erinevaid tootegruppe - suhkrut, šokolaadi, teed, kohvi, vatitikke, jäätist, puuvillaseid rõivaid, kakaod jm. 

Muumi rühm käis aga õiglase kaubanduse märgiga tooteid ka koos rühmaga otsimas. Selliseid tooteid leidsid lapsed päris palju. Üheskoos valiti koos lastega välja üks õiglase kaubanduse toode ja sooritati koos ost - osteti pakk küpsiseid. Arvutati koos, kas 10 eurost piisab küpsiste ostuks ning kui küpsised ostetud, jagati ja söödi need kohe ära! :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)