Otse põhisisu juurde

Lasteaia sünnipäevamoosi keetmine


Kuna meie lasteaial on suur õunaaed koos hästi kandvate õunapuudega, otsustasime, et sel õppeaastal keedavad kõik rühmad mõned purgid õunamoosi oma lasteaia õuntest, mida saame nautida jaanuarikuus toimuval lasteaia suurel sünnipäeval koos pannkookidega!

Selleks, et moos purki saaks, tuli lastel esmalt õunu korjata, pesta, hakkida ning koos õpetajatega poti juures seista ning moosi liigutada, et see põhja ei kõrbeks. Õnneks jäi moosi ka veidi üle ning lapsed said maitsta, kui hea moosi nad keetsid! Keetsid muidugi väga maitsva! :)

Mesimummu rühma lapsed õunu tükeldamas:

 
Krõlli rühma lapsed õunamoosi jaoks ettevalmistusi tegemas ja moosi keetmas:
Mõmmi rühma õunad said kenasti lõigutud, koored mõnusalt kommi pähe vahepalaks söödud, moos valmis keedetud ja lõpuks maitset proovitud. Küll oli hea!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Lepatriinude toiduprojekt

  Lepatriinu rühma 3-4aastased lapsed lõpetasid oma esimese õppeaasta teise suure projektiga. Kui esimene projekt keskendus putukatele, siis teine projekt võttis luubi alla toidu. Uuriti, mis on toit, milliseid toiduaineid lapsed teavad, võrreldi, nuusutati, kirjeldati, maitsti, maaliti, meisterdati, lõigati, külvati, pesti, kooriti, tükeldati, segati, küpsetati, programmeeriti, pandi tabelisse, käidi õppekäigul nii kohvikus kui lasteaia köögis - väga palju põnevat sai teha, kui uuriti lähemalt toiduaineid!

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)