Otse põhisisu juurde

Lepatriinud tutvusid pisirohekasvatusega


Täna käis Lepatriinu rühma lastele pisirohekasvatamist tutvustamas Tallinna Botaanikaaia vanemaednik ning Partsi talu perenaine, OÜ Pisirohe looja Marit Mäesaar. Peale Lepatriinu rühma laste ja õpetajate oli kohal teisigi taimekasvatuse huvilisi alates lasteaia juhtkonnast kuni Lääne-Virumaa Uudiste ajakirjanikuni välja :)

Marit uuris laste käest, mis on nende lemmiktoidud ning soovis teada, kas lapsed teavad, kust saab vitamiine. Kuna lepatriinudel oli alles eelmisel nädalal käinud vitamiinidest rääkimas Loore ema, olid lapsed kursis, et vitamiine saab toidust ja neid on vaja selleks, et olla terve ja tugev ja kiire. 

Lapsed said maitsta Mariti kaasa toodud redise, nuikapsa ja brokoli võrseid ning muidugi ka ise seemned mulda panna. Selleks tuli esmalt muld kobestada, anumad mullaga täita ning muld kinni vajutada, et taimed ühtlaselt kasvaksid. Seejärel külvasid lapsed mulla peale erinevaid seemneid - tatart, nuikapsast, redist. Suur töö tuli ära teha nii mulla kui seemnte niisutamisega, sest Marit hoiatas - seemned ära kuivada ei tohi! Nüüd, kus lastel töö tehtud, tulebki hakata pisirohet ootama, mis peaks olema söömisvalmis umbes 7-10 päeva pärast.

Aitäh Maritile uute vahvate kogemuste eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Laste meisterdatud jõulukaardid hoolde- ja eakatekodudesse

  Ühel päeval märkas Tähekeste õpetaja Alla Facebookis Madli-Mai Norma üleskutset saata kõigisse hooldekodudesse jõulukaarte. Nii pani Tähekeste õpetaja ka oma rühma kirja. Räägiti lastega, mis koht on hooldekodu ja miks sinna võiks kaarte teha ja saata. Meisterdati mitu erinevat varianti kaarte. Lõpuks valiti välja kõige ilusamad, kuid nii, et kaardipakki sattus igalt lapselt üks kaart. Koos lastega käidi postkontoris kaarte posti panemas. Nii nägid lapsed ka ise, kuidas kaardid teele lähevad. Loodetavasti on igal kaardisaajal hea meel väikese jõulusoojuse eest, sest just nendesse kaartidesse panigi iga laps sisse oma head soovid. Jõulukaarte meisterdasid ka Muumi rühma lapsed. Nemad tegid kaardid Rakvere eakatekodule Kuldne Sügis. Lapsed meisterdasid igale eakatekodu elanikule oma kaardi (kokku 33 kaarti), mis anti 16. detsembril eakatekodu juhatajale. Kaarte ja häid soove üle andes oli rõõm laste nägudel suur, sest kaardid olid valmistatud hingega. Kodu juhataja sõnul rõõmustavad ka

Lasteaias biojäätmete konteiner ja aiakomposter

Oktoobrikuus tellis meie majandusspetsialist Sveta Lääne-Viru Jäätmekeskusest lasteaeda biojäätmete konteineri. Nüüd seisab biojäätmete konteiner rõõmsalt teiste süvamahutite-konteinerite (pakendi, paberi-papi ja olmejäätmete) kõrval. Teavitustöö personali hulgas viis kiirelt selleni, et biojäätmete konteiner täitus ülikiiresti ning vaja oli lisalahendust. Selleks ostis lasteaed 300liitrise aiakompostri. Sinna on leinud tee erinevad aiajäätmed, õunasüdamed jm komposteeruv kraam.