Otse põhisisu juurde

Lepatriinud tutvusid pisirohekasvatusega


Täna käis Lepatriinu rühma lastele pisirohekasvatamist tutvustamas Tallinna Botaanikaaia vanemaednik ning Partsi talu perenaine, OÜ Pisirohe looja Marit Mäesaar. Peale Lepatriinu rühma laste ja õpetajate oli kohal teisigi taimekasvatuse huvilisi alates lasteaia juhtkonnast kuni Lääne-Virumaa Uudiste ajakirjanikuni välja :)

Marit uuris laste käest, mis on nende lemmiktoidud ning soovis teada, kas lapsed teavad, kust saab vitamiine. Kuna lepatriinudel oli alles eelmisel nädalal käinud vitamiinidest rääkimas Loore ema, olid lapsed kursis, et vitamiine saab toidust ja neid on vaja selleks, et olla terve ja tugev ja kiire. 

Lapsed said maitsta Mariti kaasa toodud redise, nuikapsa ja brokoli võrseid ning muidugi ka ise seemned mulda panna. Selleks tuli esmalt muld kobestada, anumad mullaga täita ning muld kinni vajutada, et taimed ühtlaselt kasvaksid. Seejärel külvasid lapsed mulla peale erinevaid seemneid - tatart, nuikapsast, redist. Suur töö tuli ära teha nii mulla kui seemnte niisutamisega, sest Marit hoiatas - seemned ära kuivada ei tohi! Nüüd, kus lastel töö tehtud, tulebki hakata pisirohet ootama, mis peaks olema söömisvalmis umbes 7-10 päeva pärast.

Aitäh Maritile uute vahvate kogemuste eest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Nutiseade ei tee seda, mida nimi lubab, vaid pigem vastupidi

Eilne järjekorras juba kaheksas roherännaku veebiseminar keskendus laste vaimsele tervisele. Ajuteadlane Jaan Aru rääkis enam kui viiekümnele huvilisele teemal „Lapsed ja nutineedus“. Ta juhtis juba loengu alguses tähelepanu sellele, et olles ise huvitatud nii inimese ajust, psühholoogiast kui tehisintellektist, ei võitle ta nutiseadmete vastu , vaid laste ja ka täiskasvanute aju eest , kuna me kõik oleme võimelised rohkemaks. Mida see tähendab? Lühidalt kokkuvõttes tähendab see seda, et meie laste aju on suuteline palju enamaks, kui me arvame. Loovus, loomingulisus ja andekus on mõisted, mida tõlgendatakse ajuteadlase sõnul sageli valesti – neid omadusi nähakse kui midagi, mis mõnel inimesel on ja mõnel mitte. Jaan Aru juhtis tähelepanu sellele, et kuna inimese aju on plastiline, on iga laps ja täiskasvanu võimeline ennast teostama ja oma potentsiaali realiseerima. Tasub endalt küsida, mis on see, mille vastu minu laps sügavat huvi tunneb? Mis paneb tal silma särama? Mida ta tahab uu

Lasteaia esimene mudaköök mänguvalmis!

18. mail alustati meie lasteaia Rohelise Kooli töögrupi liikmete poolt lasteaia esimese mudaköögi rajamisega. Miks peaks ühes lasteaias üldse mudakööki vaja minema? Kas lastele seal mängides peale mustuse veel midagi kasulikku külge jääb? Muidugi! Lapsed saavad mudaköögis toimetades erinevaid kogemusi: nad katsetavad, õpivad tundma looduslikke materjale, nende omadusi, olekuid ja muutusi. Lastel tekib loovalt mängides ja õppides erinevaid küsimusi, millele saab üheskoos hakata vastuseid otsima ja lapsed saavad erinevate valdkondade vahel luua seoseid, mis ongi õppimise alus. Areneb laste peenmotoorika, tunnetustegevus, kujutlusvõime, sotsiaalsed ja mänguoskused. Kindlasti saab harjutada ka korra ja puhtuse pidamist. Seega kõike, mida lastel on vaja nüüd ja edaspidi, pakub neile mäng mudaköögis :) Kuidas aga esimese mudaköögi ehitamine läks? Köögi põhjaks on vahva leid Lääne-Viru Jäätmekeskusest. Uus elu on antud ühele vanale tööpingile, samuti vanadele väärt tammepuust sahtl

Erinevad elurikkad kasvualad meie õuealal

Meie lasteaia õuealal jalutades võib kohata mitmeid põnevaid peenrakaste ja erilisi kasvualasid. Osaleme hetkel kahes projektis (rahvusvaheline lina- ja eestisisene kartulikasvatusprojekt), mis loovad lastele võimaluse jälgida taimede kasvu terve elutsükli jooksul ning võimaldavad lastel uurida, katsetada ja õppida otse tegevusväljal.  Uued infotahvlid aitavad lapevanematel ja külalistel end meie lasteaia taimekasvatusprojektide ja märgistatud kasvualadega kurssi viia! :)